ניר שלום עורך דין תעבורה- מד לייזר | מד לייזר מד מהירות אקדח מהירות מכשיר מהירות מדידת ממלז חוקי התעבורה דו"חות מהירות דוחות מהירות בדיקת כיול אי כיול
  hebrew

הצלחות המשרד:

!! על הצלחות המשרד- הנכם מוזמנים לקרוא בלשונית 'פסקי דין' בתפריט העליון של האתר. לתשומת לבכם, תחת פסקי דין מסוימים, מצויות מספר הצלחות- שווה לקרוא עד סוף העמוד.


!! 10/2014- משרדנו עבר לכתובת חדשה- רח' נחלת יצחק 34א' תל אביב

 

 

               ניר שלום בפייסבוק
     ניר שלום בפייסבוק

               

מד לייזר


מכשיר ידני הנראה כמו אקדח, הפועל באמצעות שיגור קרן לייזר לרכב המטרה. קרן הלייזר חוזרת אל המקלט שבמכשיר, אשר מתרגם את נתוניה הן למהירותו של הרכב והן למרחק ממנו נקלט הרכב.
ממל"ז נישא, כאמור, ביד, והוא משמש את השוטרים האוכפים את חוקי התעבורה בדרכים עירוניות ובין עירוניות. המכשיר אינו מצלם את הרכב והשוטר עוצר את הנהג העבריין במקום.

הקריאה המהירה, התפעול הקל ועלות נמוכה של הממל"ז הפכו אותו לכלי פופולארי לייצור דו"חות מהירות המוניים. חרף העובדה שמכשיר זה משמש גם את מערכת האכיפה בארה"ב, ההפעלה של המכשיר היא כשהוא מותקן על גבי חצובה בלבד, וכולל מצלמה- בניגוד גמור להפעלתו בארץ.

מדידת הממל"ז אינה מדויקת - יש לו טווח סטייה של 5 קמ"ש אותם יש להפחית מהמהירות המופיעה על הצג.
המלצתי הינה כי גם אם הנהג לא חרג מהמהירות המותרת במידה המחייבת העמדה לדין, לעיתים לא כדאי לשלם את הקנס אלא לבקש להישפט.
ניתן לנסות ולערער על אמינות המדידה. הממל"ז איננו מגובה במצלמה, ולכן יכול לעלות ספק באשר לשאלה האם הרכב שתועד היה אכן רכבו של הנאשם. יש לוודא שהתביעה אכן הרימה את נטל ההוכחה המוטל עליה - על התביעה להוכיח שהמכשיר פעל בצורה תקינה, הופעל על ידי מפעיל מיומן בצורה נכונה ובתנאי שטח מתאימים. לא פעם, תנאים אלה אינם מתקיימים.
לא זו אף זו, על מפעיל מד הלייזר לבצע מס' בדיקות נוספות : בדיקה עצמית, בדיקת תצוגה, בדיקת תיאום ובדיקת כיול, את פרטי הדו"ח, את מרחק המדידה, את תנאי השטח ועוד.
כל אלה יכולים להעלות ספק בלב בית המשפט.

 

 

 

 

 

* שם מלא: * אימייל: * טלפון:

 

 


| מד לייזר מד מהירות אקדח מהירות מכשיר מהירות מדידת ממלז חוקי התעבורה דוחות מהירות דוחות מהירות בדיקת כיול אי כיול

ניר שלום - עו"ד לדיני תעבורה רח' נחלת ייצחק 34א' תל אביב 6744825/ רח' הבנקים 4 חיפה טל. 077-5508525 פקס.077-5508526 / 0722-578592 נייד.052-5522461 דואר אלקטרוני. nirshalomlaw@gmail.com

[ עורך דין תעבורה | עורכי דין תעבורה | נהיגה בשכרות | מהירות מופרזת | נהיגה ללא רשיון נהיגה | עורכי דין | רשלנות רפואית ]