ניר שלום עורך דין לדיני תעבורה- מהירות מופרזת | מהירות מופרזת חוקים | נהיגה מופרזת מהירות מופרזת נהיגה במהירות מופרזת פקודת התעבורה עבירת מהירות תמרורים המורים על מהירות הנסיעה תקנה 54 לתקנות התעבורה דו"ח מהירות עורך דין תעבורה
  hebrew

הצלחות המשרד:

!! על הצלחות המשרד- הנכם מוזמנים לקרוא בלשונית 'פסקי דין' בתפריט העליון של האתר. לתשומת לבכם, תחת פסקי דין מסוימים, מצויות מספר הצלחות- שווה לקרוא עד סוף העמוד.


!! 10/2014- משרדנו עבר לכתובת חדשה- רח' נחלת יצחק 34א' תל אביב

 

 

               ניר שלום בפייסבוק
     ניר שלום בפייסבוק

               

מהירות מופרזת...לך תוכיח!

נהיגה במהירות מופרזת היא אחת העבירות החמורות על פי פקודת התעבורה אולם חומרת העונש נקבעת בהתאם לחריגת המהירות אשר ביצע הנהג.

על התביעה חלה חובת ההוכחה להוכיח מעל לכל ספק סביר כי הנאשם עבר את העבירה בה הוא מואשם. על מנת להוכיח עבירת מהירות בדרך כלל לא ניתן להסתמך על חושיו הטבעיים של השוטר שעצר את הנהג למרות זאת שוטר שנוהג בכביש מהיר במהירות של 90 קמ"ש יוכל להעיד בוודאות כי הנהג ברכב החולף נסע במהירות העולה על 90 קמ"ש. אולם במקרה זה קשה להוכיח את המהירות המדויקת בה נסע הרכב החשוד ובהתאמה לא תוכל להתאים את סוג העבירה לנאשם.

עבירת מהירות היא חריגה מעבר למהירות המותרת במקצה מסויים לפי התמרורים המורים על מהירות הנסיעה המוסדרת בהתאם לתקנה 54 לתקנות התעבורה.
בדרך עירונית המהירות המותרת לרכב מנועי הינה 50 קמ"ש מלבד אם יש תמרור המורה אחרת.
דרך לא עירונית המהירות המותרת לרכב מנועי הינה 80 קמ"ש מלבד אם יש תמרור המורה אחרת
דרך לא עירונית המחולקת ע"י שטח הפרדה בנוי .המהירות המותרת לרכב מנועי הינה 90 קמ"ש
דרך מהירה המהירות המותרת לרכב מנועי הינה 110 קמ"ש מלבד אם יש תמרור המורה אחרת
.

יש להפריד בין עבירות מהירות המבוצעות בשטח עירוני לבינעירוני.

בתחום העירוני
עד 20 קמ"ש מעל המותר - ברירת משפט - 250 ש"ח (ללא נקודות).
21-30 קמ"ש מעל המותר - ברירת משפט - 750 ש"ח (+ 8 נקודות).
31 קמ"ש ומעלה מעל המותר - הזמנה לדין ו-10 נקודות


בתחום הבינעירוני
עד 25 קמ"ש מעל המותר - ברירת משפט - 250 ש"ח (ללא נקודות).
26-40 קמ"ש מעל המותר - ברירת משפט - 750 ש"ח (+ 8 נקודות).
41 קמ"ש מעל המותר ומעלה - הזמנה לדין ו-10 נקודות
בכל מקרה של הזמנה לדין רשאית משטרת ישראל, לשלול את רישיון הנהיגה של הנהג ע"י צו לפסילה מנהלית ל-30 יום, ניתן להגיש בקשה להביא לביטול הפסילה המנהלית והליך זה שימושי מאוד ומבוצע מדי יום.

על מנת להוכיח עבירות של נסיעה במהירות מופרזת נעזרת התביעה באמצעים אלקטרוניים הנמצאים ברשות שוטר התנועה ואשר על פיהם יכול השוטר לקלוט בדיוק אלקטרוני את מד המהירות של הנהג החשוד. חובת ההוכחה לקיום עבירת מהירות היא על התביעה ולכן על בית-המשפט לעמוד על טיבו של אותו מכשיר, ולא לקבל כמובן מאליו את ביצועיו וכאמינים.

במידה והמכשיר היה תקין בעת הפעלתו. התביעה צריכה להראות כי השוטר אשר הפעיל את המכשיר תפעל אותו בהתאם להוראות המכשיר ושאכן בוצעו לגביו כל הבדיקות השגרתיות והמיוחדות לבדיקת תקינותו גם לפני הפעלה וגם לאחריה והמכשיר תוחזק ונשמר בהתאם להוראות היצרן.
השוטר יצטרך להעיד בחקירה ראשית בדיון המשפטי על הידע הבסיסי אשר ברשותו, עליו להגיד אם הוא יודע לבדוק את המכשיר והאם הוא בדק את המכשיר ובנוסף עליו להציג תעודה שעבר קורס הכשרה במשטרה להפעלת המכשיר. 

לפיכך, אם קיבלת דו"ח מהירות מופרזת הנסמך על חושיו של אמצעי אלקטרוני שהופעל בידי שוטר ואתה בטוח כי לא נהגת מעל המהירות המותרת מומלץ להיעזר בשרותיו של עורך דין תעבורה, הבקיא בתחום ואשר ידע לעמוד על סיכוייך להפריך את תוצאות המכשיר האלקטרוני ולסייע בזיכוייך בדין.


| נהיגה מופרזת מהירות מופרזת נהיגה במהירות מופרזת פקודת התעבורה עבירת מהירות תמרורים המורים על מהירות הנסיעה תקנה 54 לתקנות התעבורה דוח מהירות עורך דין תעבורה

ניר שלום - עו"ד לדיני תעבורה רח' נחלת ייצחק 34א' תל אביב 6744825/ רח' הבנקים 4 חיפה טל. 077-5508525 פקס.077-5508526 / 0722-578592 נייד.052-5522461 דואר אלקטרוני. nirshalomlaw@gmail.com

[ עורך דין תעבורה | עורכי דין תעבורה | נהיגה בשכרות | מהירות מופרזת | נהיגה ללא רשיון נהיגה | עורכי דין | רשלנות רפואית ]