ניר שלום עורך דין תעבורה-משרד הרישוי | משרד הרישוי שלילת רישיון נהיגה פסילת רישיון נהיגה שיטת ניקוד חדשה פסילת רישיון ע"י משרד הרישוי 36 נקודות גיליון הרשעות תעבורתי הפקדת רישיון נהיגה במשרד הרישוי
  hebrew

הצלחות המשרד:

!! על הצלחות המשרד- הנכם מוזמנים לקרוא בלשונית 'פסקי דין' בתפריט העליון של האתר. לתשומת לבכם, תחת פסקי דין מסוימים, מצויות מספר הצלחות- שווה לקרוא עד סוף העמוד.


!! 10/2014- משרדנו עבר לכתובת חדשה- רח' נחלת יצחק 34א' תל אביב

 

 

               ניר שלום בפייסבוק
     ניר שלום בפייסבוק

               

משרד הרישוי

החל משנת 2003 נכנסה לתוקפה שיטת ניקוד חדשה. עפ"י שיטה זו נקבעו חמש קבוצות של חיוב בנקודות.

כאמור, נהג שצבר לחובתו 36 נקודות, יקבל לביתו הודעה לפיה עליו להפקיד את רישיון הנהיגה במשרד הרישוי הקרוב לתקופה בת שלושה חודשים, אך ניתן להפחית זאת לתקופה בת 45 ימים.

ישנם מצבים בהם נהג אשר קיבל דו"ח מצלמה ולא הוא אשר ביצע את העבירה, יכול להסב את הדו"ח על שם הנהג בפועל ואף יועברו הנקודות על שמו ואז לא יצטרך לשאת בשלילת הרישוי.
לא זו אף זו, עם מתן השלילה, מחויב הנהג לבצע מבחן תיאוריה מחדש, אך מבחן זה ניתן לבצע אף בתקופת הפסילה.

מהי תקופת הצבירה?

רישום הנקודות תקף לשנתיים, כך שבדרך כלל הנקודות ימחקו בתום תקופה זו. אולם, אם במהלך השנתיים הנהג צבר 22 נקודות ומעלה תוארך תקופת הצבירה ל- 4 שנים. צבירה של 12-22 נקודות מחייבת בקורס נהיגה מונעת והנקודות לא ימחקו עד שהנהג יעמוד בהצלחה בקורס.אם באותה תקופת צבירה ירשמו לנהג נקודות נוספות, כך שיצברו לחובתו 24-34 נקודות, הוא יידרש לעבור קורס נוסף.
עבור נהג אשר רשיונו הוחזר לו לאחר ריצוי פסילה מטעם משרד הרישוי - תקופת הצבירה תעמוד על 6 שנים מיום חידוש הרשיון. אם במהלכן הוא יצבור שוב 36 נקודות או יותר, רשיונו יפסל לתקופה של 9 חודשים. בנוסף, חידוש הרשיון יותנה בבדיקה במכון הרפואי ובקיומו של מבחן מעשי ועיוני (טסט ותיאוריה).

איך תמנע מפסילה ?
כאמור, תשלום דו"ח משמעו כהרשעה בדין. על כן מומלץ לבחון מבעוד מועד דרכים לביטולו של הדו"ח או להמרתו באזהרה לשם הימנעות מצבירת נקודות.

 

 

 

 

* שם מלא: * אימייל: * טלפון:

 


| משרד הרישוי שלילת רישיון נהיגה פסילת רישיון נהיגה שיטת ניקוד חדשה פסילת רישיון עי משרד הרישוי 36 נקודות גיליון הרשעות תעבורתי הפקדת רישיון נהיגה במשרד הרישוי

ניר שלום - עו"ד לדיני תעבורה רח' נחלת ייצחק 34א' תל אביב 6744825/ רח' הבנקים 4 חיפה טל. 077-5508525 פקס.077-5508526 / 0722-578592 נייד.052-5522461 דואר אלקטרוני. nirshalomlaw@gmail.com

[ עורך דין תעבורה | עורכי דין תעבורה | נהיגה בשכרות | מהירות מופרזת | נהיגה ללא רשיון נהיגה | עורכי דין | רשלנות רפואית ]