ניר שלום עורך דין תעבורה- נהיגה ללא רישיון נהיגה | נהיגה בזמן פסילה נהיגת עם רישיון נהיגה לא תקף נהיגה ללא רישיון נהיגה בלתי מורשה נהיגת בזמן פסילת רישיון נהיגה ללא רשיון נהיגה נהיגה בפסילה
  hebrew

הצלחות המשרד:

!! על הצלחות המשרד- הנכם מוזמנים לקרוא בלשונית 'פסקי דין' בתפריט העליון של האתר. לתשומת לבכם, תחת פסקי דין מסוימים, מצויות מספר הצלחות- שווה לקרוא עד סוף העמוד.


!! 10/2014- משרדנו עבר לכתובת חדשה- רח' נחלת יצחק 34א' תל אביב

 

 

               ניר שלום בפייסבוק
     ניר שלום בפייסבוק

               

נהיגה בזמן פסילת רשיון

עבירה של נהיגה בזמן פסילת רשיון נחשבת לעבירה חמורה ביותר, ובתי המשפט מחמירים מאוד עם נהגים שעוברים עבירה זו. פסילת רישיון יכולה לנבוע הן מפסילות בית משפט, הן מפסילת קצין והן מפסילת משרד הרישוי/ משרד הבריאות. נהגים אשר נוהגים ב פסילת רשיון מסכנים עד מאוד את רישיונם ואף עלולים להיקנס בסכום גבוה, לאבד את רישיון נהיגה לשנים רבות ואף להיכנס מאחורי סורג ובריח.

סעיף 67 לפקודת התעבורה קובע כי:

מי שהודע לו שנפסל מקבל או מהחזיק רשיון נהיגה, וכל עוד הפסילה בתקפה הוא נוהג ברשיון שנהיגתו אסורה בלי רשיון נהיגה לפי פקודה זו, או מי שנוהג בניגוד לתנאים שנוספו ב רשיון נהיגה שלו כל עוד הם בתקפם, או מי שהודע לו כי נפסל מלהחזיק ברשיון רכב וכל עוד הפסילה תקפה הוא משתמש באותו רכב או מרשה להשתמש בו, או מי שנהג או הרשה לאחר לנהוג ברכב בניגוד להודעת איסור שימוש או צו איסור שימוש, דינו - מאסר שלוש שנים או קנס מאה אלף לירות, או שני העונשים כאחד.

כאמור, על פי סעיף 67 לפקודת התעבורה אדם הנוהג בזמן שלילה צפוי לשלוש שנות מאסר. מאחר והעבירה של נהיגה בפסילת רשיון נחשבת כה חמורה, כשמדובר בעבירה ראשונה יינתן עונש מאסר מותנה בלבד על מנת להרתיע עברייני תעבורה. עם זאת, כאשר מדובר בעבירה חוזרת ונשנית, או במידה ולעומד לדין עבר פלילי/ תעבורתי עשיר- ייגזר עונש של מאסר בפועל.

עם זאת, וחרף המצוין לעיל, רבים הנהגים שמתעלמים מהאיסור וממשיכים לנהוג בפסילת רשיון. במקרים רבים מדובר בנהג אשר עבר עבירת תעבורה שאינה חמורה, ונידון לתקופת פסילה קצרה יחסית, ומשום מה לא רואה סכנה בלהמשיך ולנהוג. יש לזכור כי נהג אשר ינהג בפסילת רשיון צריך לדעת שהוא מסתכן בביצוע עבירה חמורה, ולחשוב פעמיים אם שווה לו להפר את החלטת בית המשפט.

למשטרת ישראל שתי דרכים עיקריות לאכוף נהיגות בפסילה:

  1. בדיקות שגרתיות: במהלך בדיקה שגרתית שוטר מבקש רשיון נהיגה של הנהג. לאחר קבלת רשיון נהיגה / תעודת זהות, בודק במסוף ולעיתים אל מול התחנה, כך שלאחר ביצוע בדיקה פשוטה ביותר, יידע האם מדובר במקרה של נהיגה בפסילת רשיון.
  2. יחידת הפסולים של המשטרה: מדובר ביחידה שקמה אך ורק למעקב ותפיסת נהגים פסולי רשיון. יחידה זו מבצעת מעקבים/ מארבים/ ומבצעים שונים ומגוונים.

חשוב ביותר לדעת:
במידה ורשיונך נפסל ע"י בית המשפט, עליך באופן מיידי להפקידו במזכירות בית המשפט.
לא זו אף זו, במידה ורשיונך אבד, אינו בתוקף, נקרע או כל דבר דומה- עליך לגשת באופן מיידי למשרד הרישוי ולבקש טופס מצב רשיון, לפנות בבהילות לעורך דין לשם הכנת תצהיר הפקדה, ולהפקיד את התצהיר עם האישור ממשרד הרישוי.

כל עוד רשיונך או אישור משרד הרישוי + תצהיר לא הופקדו, הפסילה לא נמנית אלא מיום ביצוע ההפקדה בפועל. לציין כי, הנוהל בפסילת רשיון דורש גם הגעה למשרד הרישוי והפקדה אל מול הפקידים.

 

 

פסילת רשיון

* שם מלא: * אימייל: * טלפון:

 

 

 


| נהיגה בזמן פסילה נהיגת עם רישיון נהיגה לא תקף נהיגה ללא רישיון נהיגה בלתי מורשה נהיגת בזמן פסילת רישיון נהיגה ללא רשיון נהיגה נהיגה בפסילה

ניר שלום - עו"ד לדיני תעבורה רח' נחלת ייצחק 34א' תל אביב 6744825/ רח' הבנקים 4 חיפה טל. 077-5508525 פקס.077-5508526 / 0722-578592 נייד.052-5522461 דואר אלקטרוני. nirshalomlaw@gmail.com

[ עורך דין תעבורה | עורכי דין תעבורה | נהיגה בשכרות | מהירות מופרזת | נהיגה ללא רשיון נהיגה | עורכי דין | רשלנות רפואית ]